Kockázatelemzés készítése
A kockázatelemzés készítése minden olyan vállalkozás számára szükséges, ahol legalább egy munkavállaló van. Cégünk 15 éves tapasztalattal áll rendelkezésére e tekintetben is: munkavédelmi előírás ugyanis a kockázatértékelés, kockázatelemzés készítése, melyre legalább 3 évenként sort kell keríteni. Kerülje el a bírságot, kérjen még ma árajánlatot tőlünk!
A kockázatelemzés készítése akár egy munkanapon belül is megoldható. Szakértő munkatársaink a munkavédelmi törvény előírásait betartva végzik el a kockázatelemzés minden lépését: az egészségkárosító hatások felmérésén túl a már meglévő dokumentációk vizsgálatán át a kapott adatok értékeléséig.
A kockázatelemzés készítése minden cég számára kötelező dolog, de csak munkavédelmi szakember végezheti el, az üzemorvos bevonásával. Ilyenkor nemcsak kémiai kockázatértékelés, hanem az azbesztexpozícióval és a biológiai tényezőkkel járó tevékenység kockázatértékelése is megtörténik. A kockázatelemzés során arra keressük a választ, melyek azok a munkafolyamat során előforduló fizikai, kémiai, biológiai, pszichoszociális és ergonómiai kóroki tényezők, amelyek egészségkárosodást, megbetegedést okozhatnak. Hozzon felelős döntést! Készíttesse el Ön is a cége számára a munkavédelmi kockázatelemzés minden dokumentációját! Keressen bennünket elérhetőségeinken!
Hogyan működik?
KOCKÁZATÉRTÉKELÉS
A kockázatértékelés elvégzése minden új munkahely kialakításakor szükséges, és minimum háromévente felülvizsgálatra szorul. Ám akkor is el kell végezni, amikor megváltoznak a munkavégzés körülményei, például változik a munkafolyamat vagy új vegyi anyaggal folytatódik a munkavégzés. Ennek hatását nem szabad lebecsülni!
A kockázatértékelés és kockázatelemzés elvégzését jogszabály írja elő, így az Ön cégének is kötelező e művelet végrehajtása. A kapott dokumentumokat 5 éven át meg kell őrizni, és munkavédelmi ellenőrzések során bemutatni. Kérje segítségünket! Keressen bennünket telefonon vagy e-mailben, amennyiben szakszerű, a törvényi előírásoknak 100%-ban megfelelő kockázatelemzést szeretne végeztetni.
A kockázatértékelés során munkatársaink felmérik a lehetséges egészségkárosító hatásokat. A munkavédelmi kockázatértékelés alkalmával értékeljük munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatokat. Az alábbi dolgokra terjed ki az értékelés:
- alkalmazott munkaeszközök
- veszélyes anyagok és keverékek: kémiai kockázatértékelés
- biológiai tényezők vizsgálata
- munkavállalókat érő fizikai terhelések
- munkavállalókat érő pszichoszociális terhelések
- munkahelyek kialakítása
Munkavédelmi kockázatelemzés
A munkavédelmi kockázatelemzés elkészítése kötelező minden olyan vállalat számára, ahol legalább egy munkavállaló van. A kockázatelemzés része a munkavédelemnek, általa megállapítható, milyen veszélyek leselkednek a dolgozókra. Ezek nemcsak testi, hanem lelki kórokozók is lehetnek. A vizsgálat során olyan tényezőket is figyelembe kell venni, mint a munkaeszközök, a munkavégzés módja, a munkahelyi klíma, zaj- és rezgésterhelés. Folyamatosan figyelni kell a légállapotok (gázállapotú, por, rost, egyéb légszennyezők) minőségi, illetve mennyiségi változását is.
A munkavédelmi kockázatelemzés elvégzése lehet soron kívüli is, ha a fentebb említett tényezők megváltoznak, illetve valamilyen munkabaleset következik be. Ebben az esetben is tudunk segíteni! Kérje ingyenes konzultációnkat, ahol egyénre szabott tanácsokkal látjuk el.
A munkavédelmi kockázatelemzés dokumentálását is nyugodtan bízza ránk! Minden kapcsolódó jogszabályt ismerünk, és figyelemmel követjük a törvényi változásokat. Az újabb szabályozásoknak megfelelő home office kockázatértékelés elkészítését is vállaljuk, amennyiben otthonról végzik a feladatokat a munkavállalói. Ügyfeleinknek kedvező áron nyújtunk segítséget, legyen szó munkahelyi kockázatelemzés vagy más egyéb munkavédelemmel kapcsolatos feladat ellátásáról.
Kockázatértékelés készítése
A kockázatértékelés készítése az első lépés a munkavédelmi kockázatelemzés során. Ennek elvégzése munkavédelmi szakember feladata, aki tisztában van a jogszabályi előírásokkal. A megrendelés a munkáltató feladata, ő a felelős azért, hogy a vállalkozás, intézmény rendelkezzen kockázatelemzési dokumentummal. Ebben köteles minőségileg, illetve szükség esetén mennyiségileg értékelni azokat a kockázatokat, amelyek a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztetik.
A kockázatértékelés készítése tehát kötelező minden munkahely számára. A jelenleg érvényben lévő szabályozás alapján a kockázatértékelés során fel kell mérni, melyek a veszélyeztető források, különös tekintettel az alkalmazott munkaeszközökre, a veszélyes anyagokra és keverékekre, de a munkavállalókat érő terhelésekre, valamint a munkahelyek kialakítására is ki kell térni az elkészült dokumentumban.
A kockázatértékelés készítése során a munkáltatónak azonosítania kell a várható veszélyeket (ezek lehetnek veszélyforrások, veszélyhelyzetek), valamint a veszélyeztetettek körét is. Fel kell becsülnie a veszély jellegét, mi vezethet balesethez, egészségkárosodáshoz. Eszerint meg kell állapítani a veszélyeztetettség mértékét. Mindez szakembert kíván! Munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére a nap 24 órájában. Keressen bennünket!
Kockázatbecslés lépései
A kockázatbecslés lépései minden egyes vállalat esetében eltérőek, hiszen mindig az adott munkahelytől függ, mely intézkedések szükségesek. Ezért is keresik annyian cégünket, ha munkavédelmi kérdésekről van szó, hiszen mi teljesen igényre szabott, egyedi megoldásokat ajánlunk ügyfeleinknek.
A kockázatbecslés lépései segítenek a veszélyek feltárásában és a rangsorolásban, majd az elhárítás folyamatának véghezvitelében. Fontos betartani a törvényi előírásokat, és rendszeresen felülvizsgálni a kapott eredményeket. Nézzük, mi miután következik! Az első lépés a veszélyek és a kockázatoknak kitett munkavállalók azonosítása, majd a kockázatértékelés: ennek során kockázatbecsléssel megkapjuk, mekkora károk keletkezhetnek, ha nem lépünk időben.
A kockázatbecslés lépései soron következő eleme a megfelelő intézkedések azonosítása, majd maga a cselekvés. A megelőző és védőintézkedéseket a rangsorolási terv alapján kell végrehajtani. Utolsó elemként nem maradhat el a rendszeres felülvizsgálat sem: ebben is rendelkezésére állunk. Bizonyos időközönként újra meg kell vizsgálni a munkahelyi károsító hatásokat, és újra elvégezni a kockázatelemzést. Keresse munkavédelmi munkatársainkat, akik készséggel állnak rendelkezésére!
Munkahelyi kockázatértékelés jogszabály
A munkahelyi kockázatértékelés jogszabály hatására vált kötelező elemmé a munkavédelemben. Az erről szóló 1993. évi XCIII. törvény részletesen leírja a kockázatértékelés, kockázatbecslés és kockázatelemzés minden aspektusáról való tudnivalókat. A törvényi előírások azonban folyamatosan változnak, így mindig naprakésznek kell lenni.
A munkahelyi kockázatértékelés jogszabály folyamatos változása miatt azt javasoljuk, vegye fel velünk a kapcsolatot, hiszen szakértő munkatársaink segítségével mindig a legfrissebb információk birtokába juthat a kockázatértékelés készítése terén. Nem kell Önnek eligazodnia a bürokratikus útvesztőkben, figyelemmel kísérnie a jogszabályi változásokat, amennyiben megbízást ad nekünk a munkavédelmi kockázatelemzés elvégzésére. Cégünk más munkavédelmi kérdésben is tud tájékoztatást adni, ahol szintén törvényi előírásoknak kell megfelelni, ezért mindenképp javasolt az együttműködés.
A munkahelyi kockázatértékelés jogszabály bárki számára elérhető, azonban a jogi szakszöveg értelmezése kissé nehézkes lehet. A munkavédelemről szóló törvény előírja olyan feladatok elvégzését is, amely szakértelmet igényel, sőt gyakran üzemorvossal együtt kell elvégezni a kockázatelemzést. Munkavédelmi szakembereink azonban már több száz projektet irányítottak sikeresen, ezért 100%-ban megbízhat tapasztalatukban. Hívjon minket a részletekért!
Kockázatértékelés felülvizsgálata
A kockázatértékelés felülvizsgálata gyakran válik szükségessé. Nem elég csak a munkahely indulásakor elvégezni a vizsgálatot, azt legalább 3 évente meg kell ismételni akkor is, ha semmilyen változás nem következett be a cég életében.
De nemcsak ekkor kap szerepet a kockázatértékelés felülvizsgálata! Sok olyan eset fordul elő, amikor ismételten végig kell menni a kockázatbecslés lépései fázisán, és meg kell tenni a szükséges intézkedéseket. Nem egyszeri alkalomról van tehát szó, érdemes ezért egy olyan munkavédelmi céhhel felvenni a kapcsolatot, akik biztosítani tudják a folyamatos ellenőrzéshez szükséges feltételeket! Mi 15 éve végzünk munkavédelmi kockázatelemzést, hosszú távú együttműködést kínálunk.
A kockázatértékelés felülvizsgálata során a veszélyes technológiákat és a veszélyes munkaeszközöket is ellenőrizzük. Erre időszakosan szükség lehet, ha az a rendeltetésszerű alkalmazáskor közvetlenül veszélyeztette a munkavállaló egészségét és biztonságát, esetleg munkabalesetet okozott. De akkor is kell az időszakos kockázatértékelés felülvizsgálat, ha rendkívülivé váltak a munkakörülmények. A veszélyes technológia vizsgálatát csak szakirányú munkabiztonsági szakértői engedéllyel rendelkező személy végezheti.
Home office kockázatértékelés
Home office kockázatértékelés dokumentációjára van szüksége? Cégünk ezt is vállalja! Tudvalévő, hogy a munkavédelmi törvény legújabb előírásai a távmunkában dolgozók munkabiztonságára is kiterjednek, ezért ezen munkavállalók is részei kell, hogy legyenek a kockázatértékelés készítése folyamatának. Ne vesződjön feleslegesen a jogszabályok követésével, bízza ránk ezt a terhet!
A home office kockázatértékelés során ugyanúgy a munkáltató kötelessége biztosítani az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés feltételeit. Tehát az otthonról dolgozó munkavállalónak is munkavédelmi, illetve tűz- és balesetvédelmi oktatásban kell részesülnie, továbbá az általa használt munkaeszközöket is rendszeresen ellenőrizni kell. A távmunkavégzés csak olyan helyen végezhető, amelyet a munkáltató munkavédelmi szempontból megfelelőnek minősített, ezen változtatni önkényesen nem lehet.
A home office kockázatértékelés is minden változáskor esedékes: például ha új eszközzel dolgozik a munkavállaló, vagy új helyszínen folyik a munkavégzés. Nem szabad eltérni a munkavédelmi törvényben leírtaktól. Jól teszi, ha egy szakértő céget bíz meg a kockázatelemzés készítésével, és a kockázatértékelés felülvizsgálata feladatait is rájuk bízza. Várjuk megkeresését e-mailben vagy telefonon!
Hívjon minket!
Gy.I.K.
Gyakori kérdések
Pszichoszociális kockázatértékelés minta
Sok cégnek van szüksége a kockázatelemzés során pszichoszociális kockázatértékelés minta elkészítésére. Ahogy említettük, a munkavédelem nemcsak a dolgozók testi, hanem lelki egészségére, biztonságára is tekintettel van. Napjainkban rengeteg stressz éri a munkavállalókat, s ez ellen megfelelő módon védekezni kell. A fáradtság, a figyelmetlenség mind-mind hibázásokhoz vezethet, romolhat a munkateljesítmény. Ezt megelőzendő szükséges a beavatkozás, a preventív szemléletmód.
A stresszfaktorok feltárására és a lehetséges megoldások bemutatására szolgál a pszichoszociális kockázatértékelés minta. Keressen bennünket bizalommal, amelyben komoly kockázatbecsléssel, kockázatértékeléssel segítené munkavállalói lelki állapotának javítását. Munkatársaink elérhetőek a hét bármely napján e-mailben és telefonon is.
A pszichoszociális kockázatértékelés minta arra szolgál, hogy megelőzhessük a foglalkozási megbetegedéseket. Egy munkavállaló fizikai, kémiai, biológiai, pszichoszociális és ergonómiai kóroki tényezőkre visszavezethető egészségkárosodást szenvedhet, ezek olyan tényezőknek számítanak a kockázatbecslés során, amelyeket figyelembe kell venni. Ezen tényezők meghatározása szakember feladata. Keresse ez ügyben munkatársainkat!
Kémiai kockázatértékelés gyakorisága
A kémiai kockázatértékelés gyakorisága attól függ, milyen gyakran történnek változások egy cég életében. Ha nem változnak a munkakörülmények, akkor az időszakos kockázatértékelési felülvizsgálat talán nem is szükséges, csak a kötelező munkavédelmi kockázatelemzés felülvizsgálata 3 évente. Ám, a legtöbb munkahelyen történnek változások, ezért fontos, hogy a jogszabályi előírásoknak megfelelően naprakész eredmények legyenek.
A kémiai kockázatértékelés gyakorisága kapcsán meg kell említeni, hogy ez tulajdonképpen nem más, mint a veszélyes anyaggal, keverékkel végzett tevékenységek kockázatértékelése, amelyet a munkahelyek kémiai biztonságáról szóló 5/2020 (II. 6.) ITM rendelet ír elő. A kémiai kockázatértékelés során a munkáltató köteles a veszélyes anyagok alkalmazásából eredő kockázatokat feltárni, azokat megbecsülni és végül értékelni.
A kémiai kockázatértékelés gyakorisága a munkavédelemmel kapcsolatos változások függvénye. A kockázatelemzés keretében kockázatbecslést kell végezni, ahol azonosítani kell a veszélyforrást és a veszélyeztetetteket, és expozíció-becslést is kell végezni. A veszély jellemzése és a kockázat minőségi, illetve mennyiségi jellemzése sem maradhat el. Mindez szakértelmet kíván: a veszélyes technológia vizsgálatát kizárólag szakirányú munkabiztonsági szakértői engedéllyel rendelkező személy végezheti.
Ergonómiai kockázatértékelés
Az ergonómiai kockázatértékelés is része a munkavédelmi kockázatelemzés készítésének. A munkahelyek, munkaeszközök kialakításánál, telepítésénél, továbbá a munka megszervezésekor ugyanis az ergonómiai szempontokat is figyelembe kell venni. Ennek lényege, hogy úgy kell kialakítani az egyes munkafázisokat, munkaeszközök használatát, hogy azok minél kevésbé legyenek megterhelőek a munkavállalókra nézve.
Az ergonómiai kockázatértékelés elvégzését is vállaljuk! Keressen bennünket, amennyiben meg akar felelni a munkahelyi kockázatértékelés jogszabály előírásainak, teljes a munkavédelmi kockázatelemzés elkészítését szeretné megrendelni. Szakértő munkatársaink készséggel állnak a rendelkezésére.
Az ergonómiai kockázatértékelés során a megváltozott munkaképességű munkavállalók igényeit is figyelembe vesszük, hiszen ahol mozgáskorlátozott vagy egyéb testi fogyatékos munkavállalókat foglalkoztatnak, ott a fizikai környezetnek mindenképpen illeszkednie kell az emberi test megváltozott tulajdonságaihoz. A munkavédelmi előírások betartása kötelező erre nézve is. Erről a témáról bővebben munkavédelmi szakértőink tudnak felvilágosítást adni. Lépjen kapcsolatba velünk, hogy a kockázatelemzés minden követelményének megfeleljen a dokumentációja!
Miért minket válasszon?
GARANTÁLTAN
NINCS TÖBB BÍRSÁG!
Cégünk egyedülálló módon:
100%-os munkavédelmi bírság garanciát vállal ügyfelei részére.
Ez azt jelenti, hogy az általunk ellenőrzött tevékenységek bírsága esetén, megtérítjük a bírság összegét egészen 10 millió forintig!

Kovács Veronika - Coop vegyesbolt, Budapest
Évek óta rendszeresen végzik boltunkban a munka és tűzvédelmi szempontú felülvizsgálatokat, így nagyon sokat segítenek abban, hogy megelőzzük a bírságokat és minden fontosabb előírásnak megfeleljünk. Számíthatunk szakmai segítségükre az év során bármikor!
Árak
HAVIDÍJAS SZOLGÁLTATÁS
Ügyfelink közül Sokan választották már a havidíjas szolgáltatásunkat, mellyel vállalkozása teljesen naprakész lehet.
Hívjon minket!

Biztonságban
Jogszabálykövetés

naprakészen
Dokumentációk esetleges évközi frissítése

felelősen
A munkavédelmi képviselőválasztás

A-tól Z-ig
Munka-és tűzvédelmi szaktevékenységek szabályozása
Előnyök
MIÉRT VÁLASZTJÁK ÜGYFELEINK A HAVIDÍJAS KONSTRUKCIÓT?
This is the heading
A havidíjjal tervezhetővé válik a költség.
This is the heading
Lefedik a szaktevékenységnek minősülő feladatokat, így pl. egy munkahelyi baleset kivizsgálását.
Eleget tesznek a munkavédelmi szakember kötelező foglalkoztatására vonatkozó rendeletnek
Folyamatos munka-és tűzvédelmi tanácsadás van.
A munka-és tűzvédelmi feladatok folyamatos kontroll alatt vannak
(nincs többé lejárt dokumentáció, lejárt készülék, naprakész a terület egy Hatósági ellenőrzésnél)
Mert Ön hátradőlhet és cége pilótájaként csak a cégvezetéssel kell foglalkoznia.
RÓLUNK MONDTÁK
Ügyfeleink visszajelzései
A ProControllers több mint 10 éve van jelen a munkavédelem terén. Széles körű szolgáltatásainkkal ügyfeleink minden igényét lefedjük, legyen szó élelmiszerbiztonságról, tűz- és balesetvédelemről, kockázatelemzésről vagy érintésvédelemről. Tapasztalat és megbízhatóság jellemzi cégünket, de beszéljenek inkább ügyfeleink visszajelzései:
Blog
Hírek, aktualitások, naprakész információk

Gyakori hibák a HACCP-vel kapcsolatban
Mikor büntetnek? Mik a leggyakoribb hibák a témában? Hogyan tudjuk megelőzni a bírságot? Mit tehetünk ennek érdekében mi, és mitől tud még megvédeni, ha szakember

Tűzoltó készülék karbantartása
Tűzoltó készülék karbantartása A tűzoltó készülék karbantartása több okból is kiemelkedően fontos tényező. Egyrészt, tűz esetén csak akkor fog védelmet nyújtani és akár életeket menteni,

Munkabaleset esetén mit tegyek?
Munkabalesetek mindenhol történhetnek. Ha már megtörtént a baj, fontos, hogy ne essünk pánikba és az első szempont a sérülést szenvedett személy egészsége legyen. Fontos azonban